baza filmów

szukaj

MovieMózg - nowy kurs dla filmowych mózgowców!

Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty zaprasza uczniów ostatnich klas gimnazjów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w nowym kursie wiedzy filmowej.

MovieMózg to trwający dwa semestry, składający się z 16 spotkań, kurs filmowy, który poprowadzą Małgorzata Wiśniewska i Małgorzata Bazan, doświadczone edukatorki filmowe. Uczestnicy będą spotykać się raz w tygodniu na półtorej godziny (15:30 - 17:00) w IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie. Startujemy 20 kwietnia! Zakres tematyczny kursu jest zgodny z treścią informatora Olimpiady Wiedzy Filmowej i Komunikacji Społecznej, organizowanej przez Filmotekę Narodową oraz z wymaganiami nowej podstawy programowej. To najlepszy sposób, by przygotować się do olimpiady, konkursu wiedzy filmowej albo poszerzyć swoją wiedzę z zagadnień z zakresu języka polskiego, wiedzy o mediach, czy wiedzy o społeczeństwie. Udział w kursie MovieMózg jest bezpłatny! Szczegółowy program kursu dostępny TUTAJ.

 
MovieMózg to nie tylko zajęcia w szkolnej klasie. Raz w miesiącu uczestnicy wezmą udział w spotkaniu z twórcą (reżyserem, krytykiem filmowym, aktorem) w Kinie Muranów.
 
Aby wziąć udział w naborze należy przysłać do 7 kwietnia na adres mateusz.gos@nowehoryzonty.pl recenzję wybranego plakatu do polskiego filmu (w pracy w formacie *.doc należy zamieścić zdjęcie plakatu i pracę pisemną na min. 250 słów).
 
Kurs jest częścią ogólnopolskiego programu Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej – projektu całorocznych projekcji filmowych dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.
 
Movie Mózg - plansza
 
Prowadzące:
 
Małgorzata Wiśniewska - od roku szkolnego 2001/2002 współpracuje z kinem Muranów, GutekFilm i Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty. Jest  też autorką  projektu edukacyjno-filmowego dla NHEF – „Między tekstami kultury”,  programów i scenariuszy lekcji filmowych, tworzonych dla wydawnictw i dystrybutorów. Współpracowała m.in. ze Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej i Filmoteką Szkolną. Pełniła funkcję eksperta PISF i Filmoteki Szkolnej, członka Rady Nauczycielskiej w Narodowym Instytucie Audiowizualnym.
 
Małgorzata Bazan - współpracowała ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty,  Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie,  Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej, Fundacją Legalna Kultura. Autorka scenariuszy lekcji w  ramach projektu Filmoteka Szkolna. Metodyczka w Stowarzyszeniu IRO. Od 2014 roku współpracuje z Fundacją Nowoczesna Polska, tworząc kolejne cykle scenariuszy lekcji poświęconych edukacji medialnej i bierze udział w ogólnopolskim projekcie Cybernauci, a także pracach Komitetu Głównego Olimpiady Cyfrowej.
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »