baza filmów

szukaj

15 maja ruszają zapisy na Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej!

Organizowany przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty po raz dwunasty program to comiesięczne spotkanie w kinie dla dzieci i młodzieży, w interesujących cyklach tematycznych, z prelekcją wprowadzającą tematykę filmu i uwrażliwiającą na filmowy język. Zapisy ruszają 15 maja.

W nadchodzącej edycji proponujemy blisko 200 filmów (w tym 28 nowych tytułów) i dołączonych do nich materiałów dydaktycznych. Dzieci i młodzież zapraszamy do wspólnej nauki o filmie i poprzez film, nauczycielom proponujemy wyjście do kina z młodzieżą, innowacyjny sposób wzbogacenia oferty edukacyjnej, bazę materiałów merytorycznych do wykorzystania na lekcjach.

Pełny program, przykładowe scenariusze i analizy psychologiczne, będzie można znaleźć w katalogu, który już niebawem trafi do rąk nauczycieli. Przy każdym tytule wskazujemy związki z podstawą programową, przygotowujemy prezentację multimedialną, udostępniamy przydatne materiały dydaktyczne. Seansom NHEF w kinie towarzyszy prelekcja przygotowana przez doświadczonego edukatora filmowego.

W tym roku trafimy z naszym programem do 42 miast w Polsce. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to 200 000 uczestników i 7000 nauczycieli rocznie, biorących udział w comiesięcznych pokazach w lokalnym kinie, 1900 pokazów w Polsce, 180 filmów (a do nich 315 materiałów dydaktycznych) pogrupowanych w 18 cyklach tematycznych.

Nabór do 12. edycji Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej potrwa od 15 maja do 10 października 2017 na www.nhef.pl. Projekcje w lokalnych kinach od października 2017 do kwietnia 2018 roku.

Zobaczcie spot nowej edycji NHEF na naszym kanale YouTube!

Mówią o NHEF:

Dajemy gwarancję, że wychowanie i kształcenie dzieci oraz młodzieży poprzez film jest drogą nie tylko wdzięczną, pełną wzruszeń i dobrych emocji, ale także przynoszącą wiele wartości poznawczych.
Anna Równy, koordynator merytoryczna NHEF

Nasze filmy są różnorodne, ale mają wspólny mianownik: to kino, którym chcemy inspirować, poszerzać horyzonty i zapraszać do dyskusji.
Kamila Tomkiel-Skowrońska, dyrektorka programowa Działu Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty

Przygotowujemy do odbioru tekstu kultury, ale też do życia. Uczniowie niosą film nie tylko na zajęcia szkolne, idą z nim do swoich domów.
Izabela Rudnicka, nauczyciel konsultant, realizatorka programów edukacji filmowej

Dzięki Nowym Horyzontom Edukacji Filmowej oglądanie filmów staje się prawdziwą lekcją komunikacji międzyludzkiej – spotkaniem nie tylko z filmowym dziełem, ale również z innością i różnorodnością opinii.
Paulina Pohl, prelegentka w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie


Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »