baza filmów

szukaj

Pokaz etiud na zakończenie warsztatów filmowych

Tegoroczne Warsztaty Filmowe Akademii Nowe Horyzonty dobiegają końca. Każdy z uczestników na zakończenie kursu zrealizował własną etiudę. W efekcie powstało kilkanaście krótkometrażowych filmów. Każdy z nich to inna, niezwykła historia. Chcecie je poznać? Zapraszamy na premierową projekcję 27 maja w Kinotece!

Podczas niemal rocznego kursu uczestnicy poznawali wszystkie etapy tworzenia filmów, od poszukiwania tematu, poprzez pisanie scenariusza, zdjęcia, pracę z aktorami, reżyserię, aż do montażu. Wspierali ich w tym nie tylko wykładowcy Akademii, ale także goście kursu: Agnieszka Kruk (scenarzystka, script coach), Wojtek Staroń (autor zdjęć, operator), Kasia Szczerba (autorka i realizatorka dźwięku) oraz Ania Wojnarowska (aktorka).

Wiedza filmowa zdobywana w ten sposób zdążyła już zostać sprawdzona w praktyce – efekty pracy uczestników będziecie mogli zobaczyć na pokazie, który odbędzie się w sobotę 27 maja w Kinotece (sala nr 3) w godzinach 13:30-17:00.

W razie pytań prosimy o kontakt: paulina@nowehoryzonty.pl.

Inspiracją dla filmów powstałych podczas warsztatów był projekt What's your ID fundacji Evens, którego tematem są wartości wyznawane przez obywateli krajów Unii Europejskiej.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »