baza filmów

szukaj

animacja lalkowa

Czy wiesz, co to jest animacja lalkowa? To tworzenie filmów animowanych przy użyciu lalek, których części łatwo się wyginają. 


kadr z animacji Gramy w piłkękadr z animacji Gramy w piłkę

Czy znasz Misia Uszatka, film Piotruś i wilk albo Wallace i Gromit? To wszystko przykłady animacji lalkowych… A może spróbujecie sami zrobić taką animację? Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zapraszają do wspólnej zabawy! Podczas pracy nad animacją lalkową animatorzy robią wiele tysięcy zdjęć. Na każdej kolejnej fotografii lalka odrobinę zmienia swoje położenie, dzięki temu, potem na filmie mamy wrażenie płynnego ruchu. Animacje lalkowe, które znacie z kina, są tworzone w profesjonalnych studiach i wymagają wiele czasu. Ale tak naprawdę każdy z nas może wykonać animację lalkową w domu!

Tutaj pokazujemy, jak to zrobić!

Artykuł ukazał się w piśmie "Victor Junior", a u nas dostępny jest w wersji elektronicznej. Autorką koncepcji jest Magda Bravo.

Poniżej zamieszczamy efekty proponowanej przez nas zabawy. Animacja Gramy w piłkę powstała na kółku animacji poklatkowej w SSP nr 30 STO w Warszawie. Realizatorami są Małgosia, Ada, Franek i Leon z klasy 3D.

Wgrywanie filmu...
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »