baza filmów

szukaj

przegląd filmów skandynawskich nie tylko dla dzieci

Zapraszamy we wrześniu do kin w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Wągrowcu i Białymstoku na przegląd filmów skandynawskich! Repertuar jest różnorodny, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zapraszają na przegląd najlepszych tytułów z Danii, Finlandii i Szwecji. To filmy, które reprezentowały swoje kraje na festiwalach filmowych, zdobywając liczne nagrody, wzbudzając uznanie widzów i krytyki filmowej. Siedem seansów, na które zapraszamy dzieci z rodzicami oraz młodzież szkolną z nauczycielami, stanowi doskonały przykład tego co w krajach spod znaku krzyża nordyckiego najlepsze - humor, zabawa konwencją, niezwykła strona wizualna, wspaniałe aktorstwo i pojawiające się w tle problemy społeczne, które sprowokują niejedną dyskusję.

kina organizujące przegląd:

kino muranów
gen. andersa 5, 00-147 warszawa
www.muranow.gutekfilm.com.pl

rezerwacja biletów przez stronę kina od 11 września (wt)

helios nowe horyzonty
kazimierza wielkiego 19a-21, 50-077 wrocław 
www.heliosnh.pl

kino muza
św. marcin 30, 61-805 poznań
www.kinomuza.pl

kino mdk
kościuszki 55, 62-100 wągrowiec
www.mdkwagrowiec.pl

białostocki ośrodek kultury - kino forum
legionowa 5, 15-281 białystok
www.bok.bialystok.pl

szczegółowy harmonogram projekcjiulotce.

Skandynawska kinematografia dla dzieci i młodych widzów jest zupełnym zaprzeczeniem tendencji obecnych w światowym kinie. Kraje skandynawskie po pierwsze podchodzą bardzo odpowiedzialnie i profesjonalnie do pracy reżyserów tworzących z myślą o młodej publiczności, traktując ją jako równie ważną i integralną część kinematografii narodowej. Takie podejście kształtuje świadomych i krytycznych widzów już od samego początku. Po drugie jest to kino, które traktuje swoich widzów poważnie, dostarczając z jednej strony rozrywki, z drugiej - otwierając pole do dyskusji. To kino, które dotyka ważnych a czasem i trudnych tematów, podając je jednak w takiej formie, by trafiły do młodych widzów.

Seansom będą towarzyszyć warsztaty plastyczne dla najmłodszych i dyskusje dla trochę starszych widzów.

Przegląd zorganizowany we współpracy z: Ambasadą Królestwa Danii, Ambasadą Finlandii, Ambasadą Szwecji.

 

    

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »