baza filmów

szukaj

KRĘCIMY KULTURĄ DLA DZIECI - konferencja i cykl dyskusji o kulturze dla dzieci

W ramach wydarzeń towarzyszących Festiwalowi Kino Dzieci zapraszamy na październikową konferencję w Warszawie oraz na cykl paneli dyskusyjnych w Poznaniu, Katowicach, Krakowie i Wrocławiu.

Kręcimy kulturą dla dzieci to konferencja oraz cykl dyskusji o stanie kultury dla dzieci w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem filmu. Między 29 września a 3 października Stowarzyszenie Nowe Horyzonty w ramach Festiwalu Kino Dzieci zaprasza do dyskusji profesjonalistów, twórców, producentów, edukatorów, animatorów, krytyków i wszystkich, którym zależy na dobrej kulturze dla najmłodszych. Konferencja odbędzie się w Warszawie (1.10). Panele dyskusyjne odbędą się w Poznaniu (29.09), Katowicach (30.09), Krakowie (2.10) i Wrocławiu (3.10). Moderatorką spotkań będzie Marta Lipczyńska-Gil – szefowa wydawnictwa Hokus-Pokus oraz twórczyni kwartalnika o literaturze dla dzieci i młodzieży „Ryms”.

Festiwal Kino Dzieci to wielkie święto filmów. Najmłodsi widzowie są na nim najważniejsi, ale festiwal to nie tylko prezentacja ważnych, mądrych i interesujących filmów dla młodych widzów. To przestrzeń do wymiany doświadczeń dla ludzi zajmujących się różnymi dziedzinami kultury dziecięcej – zarówno twórców jak i szeroko rozumianych animatorów. Bardzo znamienne jest to, że w programie festiwalu nie znalazł się ani jeden pełnometrażowy film polski. To dało nam impuls do działania. Chcemy, aby festiwal był początkiem zmian, które spowodują, że produkcja filmowa dla dzieci w Polsce ruszy pełną parą. W ciągu ostatnich 10 lat dużo dobrego dzieje się w polskiej literaturze dla najmłodszych, w teatrze. Niestety udane filmy dla dzieci powstałe w tym czasie można by policzyć na palcach jednej ręki. Więcej aktualności o festiwalu Kino Dzieci: https://www.facebook.com/dzieciakinahoryzoncie

Po festiwalu Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zaprasza scenarzystów i producentów do udziału w warsztatach developmentowych FILMS FOR KIDS.PRO, których celem będzie rozwój pomysłów na filmy dla dzieci od synopsisu aż do końcowej wersji scenariusza.
Więcej informacji: www.filmsforkidspro.eu
Komentuj i dyskutuj na naszym funpagu: https://www.facebook.com/newhorizonsffkpro


PROGRAM KONFERENCJI i CYKLU DYSKUSJI KRĘCIMY KULTURĄ DLA DZIECI
KONFERENCJA KRĘCIMY KULTURĄ DLA DZIECI:
Warszawa, Kino Muranów, 1.10.2014

1)      Panel: Kultura dla dzieci – badamy puls

2)      Wykład psycholożki Małgorzaty Ohme: Rozwój dzieci a treści, którymi możemy je karmić

3)      Masterclass z norweskim twórcą (Arne Lindtner Naess): Twórca dla dzieci i jego warsztat

4)      Panel: Jak promować kulturę dla dzieci?

5)      Warsztat dla edukatorów i animatorów kultury: Jak wykorzystywać film w pracy z dziećmi?

6)      Spotkanie informacyjne dla chętnych do uczestnictwa w warsztatach FILMS FOR KIDS.Pro

DYSKUSJE:
DYSKUSJA 1
Co kręci dzieci? Co kręcić dzieciom? - o czym opowiada kultura dla dzieci
Poznań, Kino Muza, 29.09.2014

DYSKUSJA 2
Ile kręcimy dzieciom? - o produkcji filmowej dla dzieci w Polsce
Katowice, Kino Światowid, 30.09.2014

DYSKUSJA 3
Czy dzieci potrzebują recenzji? - o krytyce kultury dziecięcej|
Kraków, Kino Pod Baranami, 2.10.2014

DYSKUSJA 4
Tworzę dla dzieci - sukces czy porażka?
Wrocław, Kino Nowe Horyzonty, 3.10.2014

Podczas festiwalu, konferencji i dyskusji gośćmi będą reżyserzy z Norwegii: Arne Lindtner Naess (Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele, Kacper i Emma – zimowe wakacje), Katarina Launing (Mecz życia).

Marta Lipczyńska-Gil – ukończyła filologię polską na UMK w Toruniu. Od 11 lat prowadzi wydawnictwo Hokus-Pokus. Pomysłodawczyni oraz wydawczyni kwartalnika o lit. dla dzieci i młodzieży „Ryms”. Laureatka Gwarancji Kultury 2011 TVP Kultura w kategorii „Osiągnięcia w twórczym rozwoju dzieci i młodzieży” oraz „Nagrody za upowszechnianie czytelnictwa 2013” Polskiej Sekcji IBBY za stworzenie i prowadzenie kwartalnika „Ryms” oraz wortalu www.ryms.pl. Mama dwóch synów – Franciszka (10 lat) i Julka (8 lat).

 


Rejestracja na konferencję "Kręcimy kulturą dla dzieci" oraz cykl dyskusji w każdym z miast będzie dostępna od 30.08.2014 do 26.09.2014 przez stronę
www.kinodzieci.pl

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »