Artykuł‚

baza filmów

szukaj

o projekcie

akademia nowe horyzonty to zaawansowany kurs praktyki filmowej dla nauczycieli. Przeznaczona jest dla osób, które chcą nauczyć się kręcić filmy i wykorzystywać tę umiejętność w pracy w szkole. W tym roku pracujemy w trzech osobnych grupach. Dwie z nich przeznaczone są dla nauczycieli pracujących w Warszawie i Wrocławiu, trzecia gromadzi nauczycieli z pozostałej części Polski, a jej spotkania odbywają się w Warszawie. Każda grupa posiada autorski program przygotowany przez prowadzących.

akademia nowe horyzonty to zaawansowany kurs praktyki filmowej, który tworzymy już od 4 lat w Nowych Horyzontach Edukacji Filmowej. W poprzednich edycjach, projekt kierowany był do nauczycieli z całej Polski. W tym roku do udziału w akademii zapraszamy także edukatorów i animatorów kultury, uczniów i studentów oraz wszystkie inne osoby, które realizują projekty edukacyjne, społeczne i artystyczne. Jednym słowem wszystkich, którzy chcą nauczyć się kręcić filmy i wykorzystywać tę umiejętność w swojej pracy.

Program akademii nastawiony jest na zdobycie praktycznych umiejętności związanych z tworzeniem filmu, na każdym etapie jego realizacji – od scenariusza, poprzez reżyserię, pracę z aktorem i zdjęcia, aż do montażu. Wzbogacają go zajęcia z prawa autorskiego i licencji Creative Commons, korzystania z archiwaliów oraz wykorzystywania umiejętności filmowych w indywidualnej pracy uczestników kursu.

W tym roku szkolnym akademia nowe horyzonty ma swoje 2 odsłony: w-f, czyli warsztaty filmowe, przeznaczone dla wszystkich wyżej wymienionych oraz akademię nowe horyzonty – II rok, realizowaną w 3 grupach (ogólnopolskiej, warszawskiej i wrocławskiej) i przeznaczonej dla nauczycieli, którzy w ubiegłym roku szkolnym ukończyli I rok anh. Szczegółowe informacje o obu odsłonach akademii znajdują się w zakładkach: warsztaty filmowe, grupa ogólnopolska – II rok, grupa warszawska – II rok, grupa wrocławska – II rok.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »