Projekty

baza filmów

szukaj

program i regulamin waf

Zajęcia w ramach Akademii odbywać się będą w weekendy (jeden weekend w miesiącu). Efektem będzie stworzenie własnego filmu, poznanie ciekawych sposobów na pracę z wykorzystaniem filmu i nowych mediów oraz opracowanie projektu filmowego, który nauczyciele będą wdrażać w plan zajęć z uczniami w kolejnym roku szkolnym.

Program warsztatów:

I semestr (październik – luty) – Kształtowanie warsztatu filmowego.

W ramach pierwszego semestru zostaną przeprowadzone zajęcia poświęcone pracy nad scenariuszem, zdjęciami i montażem filmów. Uczestnikom zostanie zaproponowana seria ćwiczeń praktycznych oraz zadania filmowe do wykonania pomiędzy zjazdami. W ramach zajęć poruszone będą kwestie związane z formami dokumentalnymi jak i fabularnymi. Uczestnicy nauczą się podstaw reżyserii filmowej i pracy z aktorem. W trakcie kursu poruszane będą również zagadnienia związane ze storyboardem, charakteryzacją, kostiumami i scenografią. Pierwszy semestr zakończy realizacja etiud semestralnych w grupach pod okiem wykładowców.

II semestr (marzec-czerwiec) – Realizacja autorskich projektów filmowych i edukacyjnych.

W ramach drugiego semestru uczestnicy zrealizują własny, autorski film, nad którym pracować będą pomiędzy zjazdami. W trakcie zjazdów uczestnicy będą konsultować własne projekty filmowe. W ramach zajęć zostaną zrealizowane ćwiczenia fabularno-dokumentalne porządkujące wiedzę z pierwszego semestru, oraz będące pomocą do realizacji własnych projektów filmowych. Na zajęciach będzie możliwość pracy nad montażem własnych filmów. W trakcie zjazdów uczestnicy będą konsultować własne projekty szkolne, realizowane w drugim roku Akademii. Semestr zostanie zakończony pokazem filmów uczestników. 

W ramach kursu odbędą się dodatkowe spotkania warsztatowe z zaproszonymi gośćmi (w trakcie dotychczasowych dwóch edycji byli to m.in.: Leszek Dawid, Wojciech Staroń, Radosław Ładczuk, Małgorzata Buczkowska, Dorota Roqueplo).

Harmonogram zjazdów:

I zjazd: 7-9 listopada 2014

II zjazd: 28-30 listopada 2014

III zjazd: 12-14 grudnia 2014

IV zjazd: 9-11 stycznia 2015

V zjazd: 20-22 lutego 2015

VI zjazd: 20-22 marca 2015

VII zjazd: 24-26 kwietnia 2015

VIII zjazd: 29-31 maja 2015

IX zjazd: 12-14 czerwca 2015

Pobierz regulamin tutaj.

Pobierz umowę tutaj.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »