baza filmów

szukaj

zrób z nami film!

Otaczają nas niezwykłe historie: dotyczące rodziny i bliskich, naszego otoczenia – domu, ulicy czy miasta; historie z przeszłości i z przyszłości – o marzeniach, planach i celach. Takie, które towarzyszą nam całe życie i te, które nas poruszają w konkretnym momencie. Tematy, które nas zachwycają ale także te, które nas bolą i bulwersują. Warto o nich opowiadać. Kino jest do tego najlepszym narzędziem.

Zrób z nami swój film! Podczas warsztatów filmowych nauczymy Cię filmowych podstaw, które wykorzystasz realizując własną etiudę. Możesz do nas przyjść z gotowym tematem, albo przyjść po prostu – wspólnie poszukamy historii, którą chciałbyś opowiedzieć.


gołąb z kamerą Juliusa Neubronnera*gołąb z kamerą Juliusa Neubronnera*

jak będziemy pracować?

Spotykamy się od października 2016 r. do czerwca 2017 r. raz w miesiącu na weekend (sobota - niedziela, godz. 10:00 - 18:00) w Muzeum Pragi. Uczymy się filmowych podstaw (poszukiwania tematu do filmu, tworzenia scenariusza i dokumentacji, aktorstwa, reżyserii, tworzenia zdjęć i montażu) i tego jak je wykorzystać w praktyce – realizując Twój pomysł (więcej informacji o naszym programie). Skupiamy się na ćwiczeniach, bo to one, a nie sucha wiedza, najlepiej uczą filmowania. Pracujemy z czynnymi filmowcami i doświadczonymi edukatorami Akademii Nowe Horyzonty – Pawłem Ziemilskim i Matejem Bobrikiem oraz gośćmi – wybitnymi filmowcami i specjalistami.

Podczas warsztatów dowiesz się wszystkiego, co o filmie wiedzieć trzeba i zrealizujesz swoją pierwszą etiudę. Pokażemy Ci także, jak tę wiedzę wykorzystać w przyszłości: jak działa prawo autorskie oraz w jaki sposób kino może się przydać w różnych dziedzinach życia, np. w edukacji i animacji.

Inspiracją dla filmów powstałych podczas warsztatów będzie projekt What's your ID fundacji Evens, ktorego tematem są wartości wyznawane przez obywateli krajów Unii Europejskiej (więcej informacji na temat projektu).

Wszystkich, którzy chcieliby spróbować filmowania - trzeba tylko być pełnoletnim. W szczególności zapraszamy nauczycieli i animatorów, dla których dodatkowo przygotujemy specjalne zajęcia na temat edukacji i animacji filmowo-medialnej.

logo wf

* Skąd się wziął gołąb z kamerą? Takie ptaki były wykorzystywane na początku XX wieku by fotografować europejskie miasta i wszystko, co się w nich działo (w tym zdarzające się codziennie wokół nas niezwykłe historie) z perspektywy, która nikomu wcześniej nie była dostępna. Więcej na ich temat tutaj.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »