baza filmów

szukaj

akademia nowe horyzonty

Akademia Nowe Horyzonty to zaawansowany kurs praktyki filmowej, który tworzymy od 2011 roku w Nowych Horyzontach Edukacji Filmowej. Początkowo zajęcia kierowane był do nauczycieli z całej Polski i realizowane w 3 grupach: warszawskiej (waf), w której brali udział nauczyciele ze stolicy, wrocławskiej – skierowanej do nauczycieli z Wrocławia oraz ogólnopolskiej (anh), złożonej z nauczycieli z wszystkich pozostałych miast.

Zajęcia w grupie warszawskiej i ogólnopolskiej trwały 2 lata, natomiast w grupie wrocławskiej – rok. W tym czasie nauczyciele spotykali się raz w miesiącu od października do czerwca na weekendowe sesje, podczas których poznawali podstawy filmowej wiedzy oraz pracowali nad własnymi etiudami. W kolejnym roku swoją wiedzę przekazywali uczniom realizując projekty filmowe, w których wspierali ich wykładowcy Akademii Nowe Horyzonty. Część z nich dokumentowała przebieg pracy nad swoimi projektami na blogach – Projektach Szkolnych.

anh

Kursy prowadzone były przez doświadczonych wykładowców, a jednocześnie aktywnych filmowców: w grupie warszawskiej – Pawła Ziemilskiego, Piotra Mikuckiego i Mateja Bobrika, w grupie wrocławskiej – Julię Popkiewicz i Artura Pilarczyka, w grupie ogólnopolskiej – Jarka Wszędybyła i Maćka Cuske. Wsparcia uczestnikom udzielali również zaproszeni na zajęcia goście, m.in.: Leszek Dawid, Wojciech Staroń, Paweł Łoziński, Radosław Ładczuk, Małgorzata Buczkowska, Mateusz Rakowicz

W projekcie wzięło udział ponad 150 nauczycieli z całej Polski, w trakcie kursów zrealizowali oni kilkadziesiąt etiud fabularnych i dokumentalnych. Część z nich dostępna jest na kanale Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej w serwisie YouTube.

waf

Kursy realizowane były przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Departamentu Edukacji Urzędu Miasta Wrocław oraz Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzież.

Od 2014 roku Akademia Nowe Horyzonty przeistoczyła się w Warsztaty Filmowe ANH i otworzyła dla wszystkich pasjonatów filmu, którzy chcieliby poznać podstawy filmowania i stworzyć swoje pierwsze etiudy pod okiem profesjonalistów. Więcej informacji na ten temat w zakładce warsztaty filmowe.

 

 

 

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »