letnia akademia NH we Wrocławiu

baza filmów

szukaj

o projekcie

W wakacje podczas MFF T-MOBILE NOWE HORYZONTY we Wrocławiu nauczyciele z całej Polski mogą wziąć udział w przygotowanych specjalnie dla nich warsztatach filmowych, czyli Letniej Akademii Nowe Horyzonty.

Program zajęć Letniej Akademii Nowe Horyzonty jest pomyślany tak, by z jednej strony poruszać na poziomie ogólnym kwestie filmoznawcze, jak na przykład historia kina, analiza ope­ratorska i montażowa czy język filmu, z drugiej natomiast – przybliżać kino prezentowane na festiwalu oraz pracę nad tworzeniem filmu i wystawy.

Głównym celem warsztatów jest zachęcenie nauczycieli do korzystania z filmu i przekazów audiowizualnych podczas pracy w szkole oraz stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń. Niemniej ważny jest jednak rozwój ich prywatnych zainteresowań. Warsztaty łączą obie te rzeczy, dzięki czemu od lat cieszą się rosnącą popularnością.

Dzięki spotkaniom we Wrocławiu poszerza się grono pedagogów przekonanych o potrzebie i skuteczności edu­kacji filmowej, którzy włączają ją do programu nauczania i zachęcają innych do jej realizacji.

Informacje o zapisach w maju każdego roku na stronie głównej.

Warsztaty odbywają się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji.

 

       

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »