Projekty

baza filmów

szukaj

o projekcie

Projekt FILM NA HORYZONCIE jest skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest przybliżenie im informacji o procesie tworzenia filmu. 

Projekt jest organizowany przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty we współpracy ze specjalistami skupionymi wokół redakcji magazynu branży audiowizualnej FilmPRO. Projekt będzie realizowany w dwóch wersjach – w podstawowej (BASIC), która od początku do końca będzie miała charakter kursu internetowego oraz zaawansowanej (PRO), która będzie kursem internetowym wzbogaconym o trzy spotkania warsztatowe w Warszawie.

Zadaniem uczestników będzie nakręcenie krótkiego filmu do­kumentalnego lub fabularnego w oparciu o informacje, które będą zamieszczane na stronie projektu w trakcie jego trwania. Projekt ma charakter ogólnopolskiego kursu internetowego i jest podzielony na trzy etapy. W pierwszym z nich wyjaśnione zostaną reguły pisania scenariusza, w drugim – zasady robienia zdjęć, natomiast w ostatnim – techniki montażu.

Najlepszy film zostanie nagrodzony.

wersja BASIC

Ta wersja projektu odbywa się w całości jako kurs internetowy. Uczestnicy na początku każdego etapu znajdą na stronie projektu teksty poświęcone pisaniu scenariusza, robieniu zdjęć i technice montażu zilustrowane przykładami oraz mają do wykonania szereg ćwiczeń. Wszystkie ich postępy są komentowane on-line przez moderatorów, którzy pracują z nimi nad najlepszymi rozwiązaniami.

wersja PRO

Ta wersja to połączenie kursu internetowego z trzema spotkaniami warsztatowymi w Warszawie. Zakwalifikowani do niej zostają autorzy najlepszych etiud nakręconych w procesie rekrutacji. Ekipom przydzieleni są indywidualni opiekunowie (profesjonaliści filmowi), z którymi ekipy kręcące mogą przez Internet na bieżąco konsultować swoją pracę. Uczestnicy na początku każdego etapu mogą zapoznać się z tekstami poświęconymi pisaniu scenariusza, robieniu zdjęć i technice montażu zilustrowanymi przykładami, wykonują przewidziane ćwiczenia. Dodatkowo biorą udział w warsztatach, podczas których mają intensywny kontakt ze specjalistami i uczestnikami z innych grup, a dzięki temu – możliwość przejścia twórczego procesu myślowego nad swoimi pomysłami.

Partnerem projektu jest Narodowy Instytut Audiowizualny.

Narodowy Instytut Audiowizualny

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »