baza filmów

szukaj

Wydarzenia NHEF na 43. Forum Wokół Kina

Serdecznie zapraszamy na warsztaty organizowane przez Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty podczas 43. Forum Wokół Kina w Sopocie. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich, którzy prowadzą edukację filmową w swoich kinach lub tych, którzy są zainteresowani rozszerzeniem swojej oferty kulturalnej. Warsztaty odbędą się 6 czerwca 2017 od godz. 13:15 do 14:45.

Proponujemy dwa tematy warsztatów:

1. Edukacja filmowa wobec zmian w systemie oświaty. Szansa czy zagrożenie?

Jaki będzie zbliżający się rok szkolny dla pozaszkolnych projektów edukacyjnych? Jakie treści, związane z edukacją filmową, pojawiają się w nowej podstawie programowej? Jak prezentować i promować programy edukacji filmowej wśród dyrektorów szkół i nauczycieli? W odwołaniu się do programu Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej, spróbujemy pokazać ścieżkę dotarcia do potencjalnych odbiorców pozaszkolnych projektów edukacji filmowej.

Prowadząca: Anna Równy


2. Jak korzystać z cudzych dzieł? Prawo autorskie w filmie.

Co trzeba wiedzieć o prawie autorskim pracując w kinie? Jakie prawa autorskie obowiązują w filmie? Czy są filmy, które można wyświetlać za darmo i nie pytając nikogo o zgodę? O czym trzeba pamiętać organizując specjalne wydarzenie? Co oznaczają pojęcia domeny publicznej, dozwolonego użytku, otwartych zasobów oraz licencji Creative Commons? Czy rzeczywiście trzeba znać odpowiedzi na te wszystkie pytania? Zdecydowanie tak! Podczas warsztatu rozwiejemy te i wiele innych wątpliwości na temat prawa autorskiego.

Prowadząca: Paulina Haratyk

Uwaga! Istnieje możliwość zapisów tylko na jeden z warsztatów.

FORMULARZ ZAPISÓW ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ.

7 czerwca koordynatorzy NHEF wezmą udział w konferencji 43. FWK dotyczącej edukacji filmowej

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »