baza filmów

szukaj

„Twój Vincent” przedpremierowo dla nauczycieli w 11 miastach

20 września Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne zapraszają nauczycieli i edukatorów do 11 kin w Polsce na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu „Twój Vincent”.

„Twój Vincent” to produkcja przełomowa i awangardowa. Nagradzany na międzynarodowych festiwalach, biorący udział w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i w MFF T-Mobile Nowe Horyzonty to, dosłownie, ożywiony malarski obraz na ekranie. W filmie „grają” 94 dzieła Vincenta van Gogha w formie bardzo zbliżonej do oryginałów, a kolejnych 31 obrazów zostało przez twórców częściowo lub znacząco przekształconych na potrzeby filmowej opowieści.

Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy przyjechali do pracowni w Polsce i w Grecji, aby zrealizować to niezwykłe zadanie. „Twój Vincent” przywołuje twórczość van Gogha, jednocześnie opowiadając o jego pełnym pasji, nieszczęśliwym życiu i tajemniczej śmierci.

Przedpremierowe pokazy filmu odbędą się w 11 kinach w Polsce a towarzyszyć im będzie specjalna publikacja dotycząca filmu i sposobów jego wykorzystania w procesie dydaktycznym. Za jej powstanie odpowiedzialne są wspólnie WSiP i NHEF.

Rejestracja na wydarzenie odbywa się przez infolinię WSiP (tel. 801 220 555 wew. 2) lub formularz dla odpowiedniego miasta:

Uwaga: w formularzu, po wybraniu placówki z listy, należy kliknąć przycisk "wybierz". Po kliknięciu pojawi się opcja wyboru przedmiotu nauczania (ZDJĘCIE)

Warszawa, Kino Muranów, 16:00: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Łódź, Kino Charlie, 18:00: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Wrocław, Kino Nowe Horyzonty, 16:30: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Katowice, Kino Światowid, 15:00: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Olsztyn, Kino Awangarda, 16:00: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Poznań, Kino Muza, 15:30: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Szczecin, Kino Pionier, 16:00: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Gdańsk, Klub Żak, 15:30: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Opole, Kino Studio, 18:00: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Kraków, Kino Pod Baranami, 15:00: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Białystok, Kino Forum, 16:00: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY


O FILMIE

„Twój Vincent” to film opowiadający o ostatnich dniach życia Vincenta van Gogha i jego zagadkowej śmierci. Czy naprawdę popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni, od ostatniego listu artysty, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

„Twój Vincent” został nakręcony jako standardowy film aktorski, a następnie każda klatka została ręcznie przemalowana w technice olejnej. Efekt końcowy to połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy wszystkie postacie odtworzyli za pomocą farby olejnej.

Współautorem scenariusza do filmu jest prozaik i tłumacz Jacek Dehnel, zdjęcia współtworzył Łukasz Żal („Ida”, „Joanna”), autorem muzyki jest Clint Mansell, a wśród producentów znalazł się wybitny operator Sean Bobbitt.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »