baza filmów

szukaj

Jury nauczycieli na 35. Ale Kino!

Nauczyciele związani z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej zasiądą w jury, które oceni filmy na 35. Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!. Festiwal odbędzie się w dniach 3 – 12 grudnia 2017 r. w Poznaniu.

Po raz kolejny w gronie jurorów festiwalu Ale Kino! znaleźli się nauczyciele, którzy współpracują z nami w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. To grono aktywnych pedagogów, angażujących się w proces kształcenia uczniów w aspekcie filmu i sztuk wizualnych. Festiwal to okazja do obejrzenia kilkudziesięciu filmów poruszających tematykę życia młodych ludzi, uczestnictwa w międzynarodowym wydarzeniu i poznania twórców kinematografii dziecięcej.

Wśród pięcioosobowego składu trzy osoby to nauczyciele związani z naszym programem Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. Poniżej przedstawiamy ich sylwetki.

35. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! odbędzie się w dn. 3 – 12 grudnia 2017 r. w Poznaniu. Więcej na stronie festiwalu.


Hanna Brange

Polonistka Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie, uczestniczka warsztatów dla nauczycieli LANH we Wrocławiu, uczestnicząca w programie NHEF od drugiej edycji, współorganizatorka Filmowej Gry Miejskiej w Tczewie, wyróżniona nagrodami Prezydenta Miasta Tczewa, Pomorskiego Kuratora Oświaty, medalem KEN oraz medalem ZG PTTK "Nauczyciel Kraju Ojczystego".

Natalia Durán-Garal

Nauczycielka języka hiszpańskiego i koordynatorka hiszpańskich sekcji dwujęzycznych w Gimnazjum nr 72 w Warszawie. Studiowała indologię oraz filologię hiszpańską na Uniwersytecie Warszawskim; jest także absolwentką projektu Warszawskiej Akademii Filmowej. Ze swoimi uczniami bierze udział w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Emilia Żuber

Nauczycielka języka niemieckiego w Zespole Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim, Liderka Filmoteki Szkolnej, laureatka Nagrody PISF w kategorii Edukacja młodego widza w 2015 roku. Autorka scenariuszy lekcji z zakresu edukacji filmowej dla CEO i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz wielu projektów edukacji filmowej. Opiekun Pracowni i Klubu Filmoteki Szkolnej w Zespole Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim. Prowadzi warsztaty filmowe m.in. myślenie wizualne w plakacie filmowym, historia polskiego plakatu filmowego, tajemnica filmu ukryta w zootropie.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »