baza filmów

szukaj

Podsumowanie Warsztatów Filmowych 2018

Za nami Warsztaty Filmowe, czyli trwające 5 dni intensywne praktyczne zajęcia dla nauczycieli współorganizowane przez Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, WCIES i Muzeum Pragi. 15 uczestników zrealizowało 8 krótkich filmów dokumentalnych, które wkrótce będzie można obejrzeć na naszym kanale YouTube.

Uczestnicy poznali wszystkie etapy tworzenia filmów pod okiem ekspertów, dokumentalistów Mateja Bobrika i Teresy Czepiec. Wzięli także udział w spotkaniu z Bartoszem Bieńkiem (m.in. operatorem kamery przy takich filmach jak "Bogowie" czy "Wołyń"), który wprowadził ich nie tylko w techniczne aspekty pracy z kamerą, ale także poruszył zagadnienia dotyczące etyki zawodu operatora.

Wszystkie spośród 8 filmów zrealizowanych przez uczestników to dokumenty. Jednym z głównych celów warsztatów było rozwijanie umiejętności szukania ciekawych tematów w najbliższym otoczeniu i opowiadania o nich w pogłębiony sposób. Krótkie filmy powstały na Pradze i dotyczą jej mieszkańców - od krótkiego dokumentu o miejscowym rymarzu, jednym z ostatnich przedstawicieli swojej profesji, po film o najstarszym zakładzie z tapetami w Warszawie.

Nakręcone i zmontowane przez uczestników filmy wkrótce zaprezentujemy na naszym kanale YT.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »