baza filmów

szukaj

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej 2017/2018 w liczbach

Koniec roku to najlepszy czas na podsumowania. Miło nam poinformować, że program Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zanotował w roku szkolnym 2017/2018 znaczny wzrost frekwencji. Polecamy wspólny materiał dydaktyczny WSiP i NHEF o twórczości Vincenta van Gogha i filmie "Twój Vincent".

W tegorocznej edycji w 49 miastach bierze udział 43 500 uczniów, czyli 23% więcej niż w roku ubiegłym. Uczniowie zgłoszeni w ramach 1357 grup uczestniczą w filmowej edukacji zorganizowanej w 18 filmowych cyklach, w których znalazło się aż 180 tytułów. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to średnio 310 pokazów w miesiącu.

O programie opowiadaliśmy przy okazji licznych spotkań z nauczycielami i dwóch pokazów promocyjnych w Warszawie, na których gościliśmy prof. Krzysztofa Kornackiego oraz Annę Sańczuk i Macieja Ulewicza, prowadzących programu telewizyjnego Kultura do kwadratu. 20 września Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne zaprosiły nauczycieli i edukatorów do 11 kin w Polsce na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu „Twój Vincent”. Przy okazji wspólnej inicjatywy WSiP i NHEF powstał materiał dydaktyczny, zamieszczony w wersji cyfrowej poniżej, możliwy do pobrania z serwera FTP Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej.

Dziękujemy nauczycielom za zaufanie i zaangażowanie, wierzymy, że uczniów biorących udział w programie czeka wiele pozytywnych, uwrażliwiających filmowych wrażeń. Z niecierpliwością czekamy na Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej 2018/2019!

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »