baza filmów

szukaj

Relacja ze spotkania z twórcami „Twarzy” [GALERIA]

29 maja warszawscy nauczyciele obejrzeli Twarz w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i spotkali się  z twórcami filmu - aktorem Mateuszem Kościukiewiczem i charakteryzatorem Waldemarem Pokromskim. Spotkanie poprowadziła dziennikarka Weronika Wawrzkowicz.

Były pytania o szczególny wymiar współpracy charakteryzatora z aktorem, o charakteryzatorską „kuchnię”, a także wpływ „nowej twarzy” na sposób gry aktora. Weronika Wawrzkowicz zapytała twórców także o ich filmowe początki, atmosferę na planie i zespół, który tworzy filmy Małgorzaty Szumowskiej. Znalazło się także miejsce na pytanie o ostatni, wielki polskiego kina - Złotą Palmę w Cannes dla Pawła Pawlikowskiego i reżyserię Zimnej wojny. Waldemar Pokromski odpowiadał za charakteryzację także w tej produkcji. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania.

12 czerwca o 16:00 zapraszamy do Kina Muranów na drugi pokaz promocyjny NHEF i projekcję komedii Tully w reżyserii Jasona Reitmana (Juno, W chmurach) z Charlize Theron w roli głównej. Przed seansem odbędzie się spotkanie z popularyzatorem kultury, krytykiem filmowym i publicystą Tomaszem Raczkiem. Udział w pokazie jest bezpłatny!

Prosimy o potwierdzenie przybycia najpóźniej na dzień przed danym pokazem poprzez wysłanie e-maila z tytułem filmu na adres kontakt@nowehoryzonty.pl. W treści e-maila prosimy o podanie imienia i nazwiska, przedmiotu nauczania, nazwy szkoły. Rezerwację miejsca potwierdzimy w mailu zwrotnym.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »