baza filmów

szukaj

Staż w Stowarzyszeniu Nowe Horyzonty

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty poszukuje studentów kierunków humanistycznych / animacji kultury / zarządzania kulturą, którzy byliby zainteresowani odbyciem stażu w Dziale Edukacji. Oferujemy możliwość wzbogacenia doświadczenia w zakresie organizacji i logistyki, a także rozwinięcia i wykorzystania umiejętności merytorycznych.

O Dziale Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty:

Dział Edukacji to jedna z głównych gałęzi Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Od 2005 r. aktywnie wpływamy na kształt edukacji filmowej młodych widzów, prowadząc projekty upowszechniające wartościowe kino dla dzieci i młodzieży. Naszymi najważniejszymi inicjatywami są: Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, czyli całoroczne cykle filmowe dla szkół i przedszkoli; Festiwal Filmowy Kino Dzieci – ogólnopolskie święto dla widzów w wieku 4-12 lat i ich opiekunów, gdzie łączymy wspólne oglądanie filmu ze spotkaniami z gośćmi, warsztatami i wydarzeniami specjalnymi; Kino Dzieci Prezentuje – program dystrybucji filmów dla dzieci i bogaty katalog tytułów dla różnych kategorii wiekowych; Klub Kina Dzieci - dyskusyjny klub filmowy dla dzieci i ich opiekunów; Kino Dzieci.Pro – program rozwoju scenariuszy filmów dla dzieci skierowany do scenarzystów i producentów; Akademia Nowe Horyzonty – warsztaty filmowe dla nauczycieli, edukatorów i wszystkich zainteresowanych tworzeniem filmów. Każdy projekt realizujemy z przekonaniem o potrzebie kontaktu z dziełem filmowym już od najmłodszych lat. Chcemy, by młodzi widzowie poprzez refleksyjny odbiór sztuki filmowej rozwijali swoją wrażliwość, zdobywali wiedzę i lepiej rozumieli otaczający ich świat. Naszym celem jest również wsparcie nauczycieli, rodziców, animatorów kultury oraz pracowników kin, którzy tak jak my dostrzegają wartość sztuki filmowej i jej potencjał w edukacji dzieci i młodzieży.

Program stażu w Dziale Edukacji Filmowej:

• pomoc w organizacji i animacji wydarzeń dla dzieci i młodzieży oraz rodziców i nauczycieli w tym: warsztatów, pokazów specjalnych, przeglądów filmowych, festiwalu filmowego;
• prowadzenie dokumentacji filmowej / fotograficznej wydarzeń w ramach projektów;
• kontakt z uczestnikami przygotowywanych wydarzeń;
• sporządzanie baz teleadresowych;
• redagowanie tekstów informacyjnych i promocyjnych; pomoc w prowadzeniu stron internetowych oraz w przygotowywaniu treści zamieszczanych na Facebooku i Instagramie.

Mile widziane umiejętności:

• dziennikarskie: redagowanie i korekta tekstów;
• obsługa programów do obróbki zdjęć (np. Photoshop)
• obsługa kamery.

Czas trwania stażu:

Czas trwania stażu (długość i częstotliwość) do uzgodnienia według potrzeb stażysty (wymogów studiów etc.) – minimalny okres to 2 miesiące. Poszukujemy osób, które byłyby w stanie odwiedzać nas minimum dwa razy w tygodniu, przede wszystkim od poniedziałku do piątku. Po zakończeniu stażu wystawiamy zaświadczenie o jego odbyciu.

Staż jest bezpłatny.

Miejsce odbywania stażu:

siedziba Stowarzyszenia Nowe Horyzonty (ul. Zamenhofa 1, Warszawa)

Jak aplikować:

Prosimy o przesyłanie CV na adres: anna.derwich@nowehoryzonty.pl do 31 października 2017.
Zastrzegamy, że odezwiemy się tylko do wybranych kandydatów.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »