baza filmów

szukaj

„Tarapaty”, czyli magia kina dla dzieci na 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

12 sierpnia o godzinie 13:15 zapraszamy do wrocławskiego Kina Nowe Horyzonty na specjalny, przedpremierowy pokaz „Tarapatów” w ramach sekcji Kino Dzieci na MFF T-Mobile Nowe Horyzonty.

Film Marty Karwowskiej, który swoją premierę kinową będzie miał 15 września, wpisuje się w najlepsze tradycje polskiego kina przygodowego dla dzieci i młodzieży. Specjalny pokaz filmu i spotkanie młodych widzów z twórcami, aktorami Romą Gąsiorowską, Krzysztofem Stroińskim oraz młodymi odtwórcami głównych ról Hanną Hryniewicką i Jakubem Janotą-Bzowskim, a także reżyserką Martą Karwowską i producentką Agnieszką Dziedzic to szansa na emocjonujące, niezapomniane spotkanie ze światem filmowym na międzynarodowym festiwalu filmowym.

Bilety na „Tarapaty” i inne filmy w sekcji Kino Dzieci w atrakcyjnej cenie 12 zł.

O FILMIE:   

12-letnia Julka ma spędzić wakacje u mało sympatycznej ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i nieodstępujący go na krok pies Pulpet. Kiedy dzieciom wpada w ręce tajemniczy plan, zaczyna się prawdziwa przygoda. Ruszają na poszukiwanie skarbu, a na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka. Nikt nie jest tym za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. W rolach głównych, obok rewelacyjnych aktorów dziecięcych, wystąpili między innymi Roma Gąsiorowska, Piotr Głowacki, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Maria Maj i Krzysztof Stroiński.

Julka, Olek, pies Pulpet i inni bohaterowie „Tarapatów” w zwiastunie

Kino Dzieci na T-Mobile Nowe Horyzonty

Seanse dla najmłodszych widzów mają na MFF T-Mobile Nowe Horyzonty już ponad dziesięcioletnią tradycję. W tym roku sekcję po raz pierwszy przygotował Festiwal Filmowy Kino Dzieci, który co roku we wrześniu organizowany jest przez Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty w ponad 20 polskich miastach.

Oprócz premiery „Tarapatów” najmłodszych widzów zapraszamy na trzy zestawy filmów krótkich, w tym pojedyncze odcinki najnowszych polskich seriali animowanych oraz filmy krótkometrażowe z całego świata, które zdobyły uznanie na wielu festiwalach filmowych dla dzieci. Po seansach zestawów filmów krótkich odbędą się warsztaty plastyczne Jak wygląda twój bohater? (robienie notesów obrotowych z podobiznami bohaterów filmowych), Co da się wyczarować z czerwonej linii? (zabawy plastyczne z muliną) oraz Czas na kolejne przygody (tworzenie flip booków z nowopoznanymi bohaterami).

Pełny program sekcji Kino Dzieci podczas 17. MFF T–Mobile Nowe Horyzonty na www.nowehoryzonty.pl.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »