baza filmów

szukaj

Trwa rekrutacja na jesienny semestr MovieMózgu

Chcesz sprawdzić swoją wiedzę filmową? Przygotować się do Olimpiady albo do studiów filmoznawczych, kulturoznawczych lub dziennikarskich? Weź udział w jesiennym semestrze MovieMózgu – kursu wiedzy filmowej dla uczniów

— MovieMózg, realizowany w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej, to trwający dwa semestry  (2 x 8 spotkań) kurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ostatnich klas gimnazjów, przygotowujący do Olimpiady Wiedzy Filmowej i Komunikacji Społecznej, studiów filmoznawczych, kulturoznawczych i dziennikarskich. W programie semestru jesiennego m.in. historia kina światowego, system polskiej kinematografii i podstawy dziennikarstwa.

— Spotykamy się raz w tygodniu w IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie, a co miesiąc w warszawskim kinie Muranów na specjalnych zajęciach z reżyserem, krytykiem filmowym bądź aktorem.

PROGRAM SEMESTRU JESIENNEGO TUTAJ

Rekrutacja na semestr jesienny trwa do 17 września 2017.

Zadanie rekrutacyjne - nakręć krótki filmik (do 2 minut) dowolnego rodzaju/dowolnego gatunku/w dowolnej formie (np. etiuda, animacja, mini-wywiad, monolog) dopowiadający kwestię "Film jest dla mnie..." i udostępnij go nam - w pliku mp4 (max 400 mb) wysłanym za pomocą serwisu do przesyłu plików (WeTransfer, MyAirBridge itp.) albo w linku YouTube na adres mateusz.gos@nowehoryzonty.pl.

Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne.

Kontakt i dodatkowe informacje o kursie:

joanna.kostana@nowehoryzonty.pl

Kurs wiedzy filmowej MovieMózg jest częścią Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej organizowanych przez Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »