baza filmów

szukaj

16. Festiwal Filmowy w Kochanowskim

Zapraszamy uczniów do udziału w 16. Festiwalu Filmowym w XXVIII LO im J. Kochanowskiego. Na uczestników czekają 2 dni pokazów filmowych, intensywnej pracy i dobrej zabawy.  Wydarzenie odbędzie się w dniach 16 i 17 marca 2018 roku w budynku XXVIII LO w Warszawie, na ul. Wiktorskiej 99 .

Celem wydarzenia jest stworzenie młodym twórcom możliwości zaprezentowania swojej działalności filmowej szerszej publiczności oraz ocenienia przez profesjonalne jury, w którym zasiądą osoby ze świata kina. Całe wydarzenie przygotowują wyłącznie uczniowie szkoły działający w 13 sekcjach tematycznych (m.in. dziennikarskiej, konferensjerów, technicznej, filmowej, fotograficznej czy promocyjnej). Przy okazji organizacji festiwalu każdy z nich odkrywa w sobie różne talenty i uczy się pracy zespołowej.

Filmy do konkursu (max. 30 minut) można zgłaszać osobiście lub przez formularz internetowy na stronie www.festiwalfilmowy.com do 1 marca 2018. Regulamin konkursu znajduje się na stronie organizatora. Partnerem wydarzenia jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

W tym roku organizatorzy stawiają na ekologię, pieniądze z organizowanej przez uczniów zbiórki makulatury zostaną przeznaczone na fundusz wsparcia festiwalu. Plakaty drukowane będą na papierze ekologicznym, a część dekoracji zostanie przygotowana z odpadów. Organizatorzy zamierzają w ten sposób połączyć kulturę z ekologią.

Więcej o festiwalu:

Profil FB festiwalu

Zgłoś film na 16FF - wydarzenie FB

16. Festiwal Filmowy w Kochanowskim - wydarzenie FB

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »