baza filmów

szukaj

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Filmowe Psycho-Tropy"

Zachęcamy do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Filmowe Psycho-Tropy. Bohater i twórca filmowy" organizowanej przez Uniwersytet SWPS i Uniwersytet Śląski. Nabór zgłoszeń do czynnego uczestnictwa w konferencji trwa do 2 lutego (a biernego do 1 marca 2018). Konferencja odbędzie się 12–13 kwietnia 2018 w Katowicach.

Termin nadsyłania zgłoszeń czynnych został przedłużony do 2 lutego (piątek) 2018 roku. Rejestracji uczestnictwa biernego można dokonywać w sposób ciągły. Czynny udział w Konferencji będzie stwarzał okazję do publikacji tekstu w czasopiśmie naukowym z listy B.

Zgłoszenia i informacje o Konferencji: www.swps.pl/konferencjafilmowepsycho-tropy

W ramach II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Filmowe Psycho-Tropy” uczestnicy będą przyglądać się bliżej bohaterom i twórcom filmowym oraz skupią się na dwóch obszarach: tworzeniu i edukowaniu.

Tworzenie

Uczestnicy będą analizować proces konstruowania postaci filmowej, zabiegi prowadzące do jej uwiarygodnienia, służące wywarciu konkretnego wrażenia na widzach. Organizatorzy zachęcają również do refleksji nad warsztatem pracy aktora, przygotowywania się do odgrywania roli i mierzenia się z psychologiczną złożonością odgrywanego bohatera.

Edukowanie

W aspekcie edukacyjnym uczestnicy będą poszukiwać bohaterów filmowych, którzy stanowią wzorce i antywzorce dla grup, z którymi pracują na co dzień. Rozważą zjawisko identyfikacji z bohaterem oraz jego możliwe konsekwencje dla działań widzów. Poświęcą również uwagę trafności doboru filmów do działań dydaktycznych i profilaktycznych.

Konferencja odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia 2018 r. na Uniwersytecie SWPS w Wydziale Zamiejscowym w Katowicach, ul. Techników 9. Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty jest partnerem konferencji.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »