baza filmów

szukaj

EFA Young Audience Award 2018

6 maja młoda publiczność w 36 krajach zadecyduje w głosowaniu kto otrzyma Nagrodę EFA Young Audience Award. Wśród nominowanych tytułów znalazło się pokazywane na 4. FF Kino Dzieci „Hobbyhorse Revolution”. 

Ogłoszone przez EFA filmy, które w maju obejrzą 12-14 latkowie i spośród nich wybiorą zwycięzcę to:

GIRL IN FLIGHT (LA FUGA – GIRL IN FLIGHT), reż. Sandra Vannucchi
HOBBYHORSE REVOLUTION, reż. Selma Vilhunen
WALLAY, reż. Berni Goldblat

Nominowane HOBBYHORSE REVOLUTION prezentowaliśmy w 2017 roku na 4. Festiwalu Filmowym Kino Dzieci w sekcji Odkrycia. To pełen pozytywnej energii dokument, który portretuje nowy sport uprawiany przez tysiące finlandzkich nastolatek.  Wybrana przez nie dyscyplina – jazda konna „na niby”, czyli hobbyhorse – to prawdziwa pasja.

Nowością w tym roku jest współpraca Akademii z platformą VOD Under The Milky Way, co oznacza, że już dzień później, tj. 7 maja młodzi widzowie wraz rodzicami i nauczycielami będą mogli obejrzeć online nominowane filmy YAA. Na platformie ukażą się również tytuły z trzech poprzednich edycji (szczegóły, linki, wskazówki wkrótce).

Pokazy, podczas których młodzi widzowie zagłosują na swój ulubiony film w Polsce odbędą się tradycyjnie w Warszawie, Wrocławiu i w Łodzi. Partnerem 7. edycji EFA Young Audience Award w Polsce jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

 
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »