archiwum

baza filmów

szukaj

pierwsze fotorelacje

20 lutego 2012

W galerii można obejrzeć już zdjęcia w kina Muranów w Warszawie, w którym odbyły się warsztaty filmowe Psychologia w kinie. Niebawem kolejne zdjęcia! A przed nami jeszcze spotkania w Częstochowie (OKF Iluzja), Wrocławiu (Dolnośląskie Centrum Filmowe) i Białymstoku (kino Forum). Zapraszamy!


kadr z filmu Sala samobójcówkadr z filmu Sala samobójców

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej oraz Wydawnictwo Nowa Era

serdecznie zapraszają nauczycieli na warsztaty filmowe

Jasna i ciemna strona Internetu. O depresji ucznia i jego ucieczce w wirtualny świat. O edukacyjnym potencjale jasnej strony sieci.

Na podstawie głośnego i obsypanego nagrodami obrazu Jana Komasy Sala Samobójców.

Obejrzyj zwiastun filmu tutaj.

Jest to historia Dominika, który nie mogąc poradzić sobie z presją otoczenia, znajduje w wirtualnym świecie pozorne zrozumienie dla swoich problemów, pozornie oddaną „pokrewną duszę” i pozornie bezpieczne, a w rzeczywistości, coraz mroczniejsze zakamarki sieci... Film pokazuje kryzys relacji, stawia pytania rodzicom, wychowawcom, młodym ludziom. Nie jest fikcyjnym obrazem życia nastolatka – jest „stopklatką” naszej rzeczywistości.

Daty i godziny spotkań tutaj.

Partnerem merytorycznym warsztatów jest Fundacja Generator, która popularyzuje w Polsce wykorzystanie filmu jako narzędzia edukacji, psychoedukacji, interwencji psychologicznej i terapii. Opracowuje scenariusze lekcji wychowawczych wykorzystujących filmy, prowadzi warsztaty i cykle szkoleniowe, bierze udział w konferenacjach dla nauczycieli. Współpracuje z projektem Filmoteka Szkolna, organizuje pokazy dla Centrum Nauki Kopernik oraz CSW Zamek Ujazdowski. Fundacja prowadzi skierowany m.in do specjalistów z dziedziny edukacji i psychoterapii portal www.projekcje.edu.pl.

Fundacja Generator

Spotkanie obejmuje:

projekcję filmu Sala samobójców

dyskusję o filmie oraz warsztat poruszający następujące zagadnienia: jakie są objawy depresji, dlaczego wirtualny świat jest atrakcyjną przestrzenią dla młodych ludzi, cyber-przemoc – jak reagować, jak budować dobre relacje z uczniem, jak wykorzystać edukacyjny potencjał Internetu

ćwiczenia warsztatowe w grupach oparte na informacjach uzyskanych w trakcie wykładu i dyskusji;

Dla każdego uczestnika spotkania przygotowaliśmy wyjątkowy biuletyn oraz Certyfikat uczestnictwa w spotkaniu.


Rezerwacja miejsc:

Ze względu na konieczność wcześniejszej rezerwacji miejsc prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu do dnia poprzedzającego dzień warsztatów pod numerem infolinii 801 88 10 10 lub dla dzwoniących z telefonów komórkowych 58 721 48 00.

Zgłoszenia telefoniczne przyjmujemy w godzinach 8:00 - 19:00.

Prosimy o podanie daty i miejsca spotkania.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Uprzejmie prosimy o przekazanie informacji o spotkaniu zainteresowanym nauczycielom.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »