archiwum

baza filmów

szukaj

drugi numer już 11 kwietnia

06 kwietnia 2012

W środę 11.04 zapraszamy do kina Muranów na lekturę drugiego numeru "Filmowych Horyzontów". Wybierzemy się dzięki niemu w podróż śladami filmowych miast. Znajdą w nim Państwo recenzje m.in. takich filmów jak: W ciemności Agnieszki Holland, Upadek Joela Schumachera, Noc na ziemi Jima Jarmuscha. Spojrzymy na Paryż oczami Woody’ego Allena i na Berlin – oczami Wolfganga Beckera.

Pablopavo i Tomasz Bagiński

Z filmowych rozmów chcielibyśmy Państwu zaproponować wywiad z Pablopavo, wokalistą zespołu Vavamuffin, który stwierdza, że Warszawa bywa też brzydka oraz z Tomaszem Bagińskim reżyserem Katedry, Sztuki spadania i animowanej historii Polski, która promowała nasz kraj na targach EXPO.

Filmowy spacer

Na sam koniec zapraszamy Państwa do lektury relacji z filmowego spaceru po warszawskiej Pradze, na który redakcja Filmowych horyzontów udała się 15.03. Szukaliśmy miejsc, które znamy z kinowych ekranów. Zaczęliśmy od Bazaru Różyckiego i serialu Stawiam na Tolka Banana. Potem nasza przewodniczka Katarzyna Chudyńska-Szuchnik zabrała nas na spacer ulicą Brzeską w poszukiwaniu skrzyżowania z ulicą Capri. Wileńską koło nieistniejącego już pomnika „4 śpiących” przeszliśmy na tak zwaną Nową Pragę. Tam mogliśmy zobaczyć miejsca, gdzie Roman Polański kręcił Pianistę. Polecamy szczególnie pewną starą kamienicę, na której słynny reżyser pozostawił swój ślad. Spieszcie się! Zostanie tam tak długo aż nie odpadnie tynk.

Mamy nadzieję, że nasza relacja zachęci do filmowych spacerów! Szczególnie na wiosnę.

DTP

Staraliśmy się, żeby nasi młodzi redaktorzy złożyli gazetę tym razem samodzielnie od A do Z. W związku z tym w sobotę 10.03 i 31.03 sala konferencyjna Stowarzyszenia Nowe Horyzonty zamieniła się pracownię graficzną. Męczyliśmy się bardzo, ale mamy nadzieję, że warsztaty DTP, które poprowadził grafik Konrad Ozdowy i nasza stażystka Maja Sałek, spowodują, że gazeta będzie coraz lepiej prezentowała się wizualnie. Na szczególne podziękowania zasługuje praca Adriana Bujały z Gimnazjum nr 126, który powoli wyrasta na naszego głównego grafika w redakcji.

Najnowszy numer "Filmowych horyzontów" jest dostępny tutaj.

W galerii można obejrzeć zdjęcia z każdego etapu pracy.

Szukajcie nas na naszej stronie, facebooku, w kinie Muranów i warszawskich kawiarniach.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »