archiwum

baza filmów

szukaj

gazeta "filmowe horyzonty"

Kino Muranów w Warszawie to miejsce, gdzie projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej narodził się w 2002 roku, gdzie mamy szansę go rozwijać i pod czujnym okiem współpracujących z nami nauczycieli eksperymentować. 

W tym roku w programie bierze udział ok. 6000 młodych widzów miesięcznie i około 300 nauczycieli. Co roku stajemy przed dylematem jak dotrzeć bezpośrednio do naszych młodych odbiorców, by dowiedzieć się co ich interesuje, wzrusza, oburza, co czytają i co oglądają. Wpadliśmy na pomysł, że idealnym platformą, dzięki której mogliby komunikować się z nami, a także ze swoimi rówieśnikami będzie gazeta filmowa.

W kawiarni Muranowa w dniu 8 grudnia odbyło się pierwsze spotkanie redakcyjne, na którym demokratycznie podjęliśmy decyzję, że gazeta będzie nosiła tytuł „Filmowe horyzonty”.

Czytaj pierwszy numer tutaj.

Skład redakcyjny po trzech miesiącach pracy przedstawia się następująco:

Kamil Nowak, Natalia Kossakowska, Paulina Godek, Ewelina Łapińska, Nikola Modzelewska, Grzogorz Korcz, Justyna Leń, Agata Wojciechowska, Jędrzej Szymański, Patryk Łukuć, Kasia Desput, Adam Biedulski, Adrian Bujała, Mateusz Machnik, Kuba Ryszkiewicz, Sylwia Borowska-Kazimiruk, Marta Wąsik, Marta Karczewska, Pola Artecka, Karolina Jakubiak, Natalia Piekarska, Dominika Górecka, Zuzanna Stawińska, Paula Toczyska, Patrycja Wójcik, Karolina Bujalska, Damian Jaczyński

Na początku lutego będą Państwo mogli zobaczyć owoce naszej pracy – w internecie na naszej stronie (zakładka Muranów). Równolegle w kinie Muranów dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimanzjalnych pismo dostępne będzie w formie drukowanej.

Wychodząc z założenia, że talent trzeba szlifować, zorganizowaliśmy dla zespołu redakcyjnego w siedzibie Stowarzyszenia Nowe Horyzonty warsztaty z prowadzenia wywiadów, które poprowadził Roman Walczak – redaktor ArtRock. Były one znakomitym wstępem do rozmów, które nasi młodzi dziennikarze przeprowadzili z aktorką Katarzyną Herman, dziennikarzem Michałem Ogórkiem i reżyserem Bartkiem Konopką.

Z kolei dla przyszłych krytyków filmowych zorganizowaliśmy spotkanie z Martą Brzezińską – wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego, która współpracuje z Filmwebem.

Obejrzyj zdjęcia w GALERII.

Pierwszy numer został poświęcony zagadnieniu buntu. W trakcie, gdy w drukarni powstaje nasz materiał, my zaczynamy pracę nad kolejnym numerem, który ukaże się już za dwa miesiące. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy – tych którzy chcą pisać własne teksty i tych którzy chcą pospierać się z naszymi autorami.

Gazeta swoje powstanie zawdzięcza głównie zapałowi i kreatywności naszych stażystów: Kuby Ryszkiewicza, Sylwii Borowskiej-Kazimiruk, Marcie Wąsik, Marcie Karczewskiej. Tę współpracę ze stażystami chcemy utrzymać także przy powstawaniu kolejnych numerów.

Szczegółowe informacje wkrótce. Śledź nas również na Facebooku!

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »