baza filmów

szukaj

o projekcie

Czy wiesz, jakie filmy ogląda w kinie Twoje dziecko? Jak one wpływają na jego rozwój? W jaki sposób możesz pomóc mu je zrozumieć i jak ciekawie je omówić?


kadr z filmu Podejmując ryzykokadr z filmu Podejmując ryzyko

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt przede wszystkim dla uczniów i nauczycieli. Chcielibyśmy jednak włączyć w jego realizację również rodziców, którzy powinni wiedzieć, jakie filmy oglądają ich dzieci w naszych kinach i w jaki sposób mogą ciekawie o nich porozmawiać, nawet jeżeli nie byli na seansie.

Specjalnie z myślą o rodzicach i opiekunach naszych widzów udostępniamy wraz z całą bazą filmów edukacyjnych analizy psychologiczne, które stanowią proste i użyteczne narzędzie ułatwiające rozmowę o ważnych sprawach. Kiedy Wasze dziecko wróci z kina może mieć ochotę na rozmowę o postawach i dylematach bohaterów, może chcieć opowiedzieć o swoich emocjach czy wątpliwościach. Teraz możecie się do tego przygotować! Dodatkowo zamieszczamy też instrukcje wideo do warsztatów plastycznych dla najmłodszych.

Szczegołowo przedstawiamy też nasz projekt i sposoby pracy w filmem zarówno w kinie, jak i później - w szkole na lekcjach. Mogą się Państwo mu przyjrzeć i pomóc nauczycielom podjąć decyzję o udziale w projekcie w kolejnym roku szkolnym.

Aktualnie trwa kolejna edycja naszego projektu. W grudniu w siedmiu miastach w Polsce chcielibyśmy spotkać się z Wami na filmowych wywiadówkach. Wiosną odbędą się kolejne spotkania w innych miastach. Zapraszamy!

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą kampanią Oglądam, czuję, myślę, w którą zaangażowali się m.in. Jacek Poniedziałek, Łukasz Simlat i Ilona Ostrowska. 

W roku szkolnym 2013/14 w projekcie Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w 40 miastach w Polsce bierze udział blisko 40 tysięcy młodych widzów. W programie filmowym projektu jest ponad 150 filmów, w tym takie, których nigdy nie było w polskiej dystrubucji! Projekt uzyskał patronat Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz wojewódzkich kuratorów oświaty. Wsparli go również Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi i Jerzy Stuhr.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »