archiwum

baza filmów

szukaj

o projekcie

Projekt opiera się na serii spotkań warsztatowych skupiających się na relacjach nauczyciela z całą klasą lub z pojedynczym uczniem. Spotkania składają się z projekcji filmu związanego z poruszanym zagadnieniem, dyskusji i ćwiczeń warsztatowych. Pozwolą one nauczycielom rozwinąć skuteczniejszą i bardziej świadomą komunikację z podopiecznymi.

Sposoby rozładowywania konfliktów, specyfika rozwoju nastolatków, sposoby radzenia sobie z problemami przemocy to tylko niektóre tematy kierowane zwłaszcza do nauczycieli gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Każdy uczestnik spotkania ponadto otrzyma gotowe scenariusze zajęć edukacyjnych, które będzie mógł wykorzystać w swojej pracy w szkole.

Warsztaty odbywają się cyklicznie w kilkunastu miastach w całej Polsce. Prowadzą je wybitni specjaliści w swoich dziedzinach - psychologowie i pedagodzy. Szczegółowe terminy będą podane na stronie internetowej zimą.

 
Projekt powstał we współpracy Stowarzyszenia NOWE HORYZONTY z wydawnictwem Nowa Era oraz redakcją magazynu Psychologia w szkole.
 
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »