Film

Program 2017/18

o projekcieedycja 2017/18baza filmów i materiałydodatkowe materiały dydaktycznedla nauczycielakontakt
Królowie lata
The Kings of Summer
reż. J. Vogt-Roberts / USA 2013 / 95’

Opis filmu

Jest ich trzech. Mają 15 lat. Postanawiają zbudować drewniany dom w środku lasu i stać się prawdziwymi mężczyznami.

Kiedy młody człowiek staje u progu dorosłości, codzienność wydaje się nie do zniesienia. Patrick i Joe dorastają w różnych domach i w bardzo odmiennych relacjach rodzinnych. Postanawiają uciec od codzienności i stać się „królami lata”, pożyć beztroskim życiem i wreszcie poczuć, co oznacza wolność. Jest jeszcze trzeci - Biaggio, kompletnie odrealniony odmieniec oraz Ona - Kelly, pierwsza miłość i pierwsze rozczarowanie. Jest też czas próby, otwarcia na przyjaźń, dojrzałość oraz odwagę.

Nagrody

  • Nominacja do Głównej Nagrody Jury Sundance Film Festival 2013 oraz nominacja do Nagrody Publiczności Transatlantyk Festival 2014.

Wątki z prelekcji

  • Trudna droga do dorosłości
  • Porozmawiamy o poszukiwaniu przygody i łamaniu zasad ze świata dorosłych; zastanowimy się nad wakacyjnym czasem beztroski i wolności; podejmiemy temat ponoszenia ryzyka oraz prawa do samodzielności; przyjrzymy się pojęciom inicjacja i rytuał; poruszymy temat ścieżki dialogowej w dziele filmowym (jak dialog buduje nastrój filmu).

Pojęcia kluczowe

rozczarowanie
zasady
ryzyko
swoboda
samodzielność
przyjaźń

projekcje w miastach

Twórcy

reżyseria: J. Vogt-Roberts
nagrody: Nominacja do Głównej Nagrody Jury Sundance Film Festival 2013 oraz nominacja do Nagrody Publiczności Transatlantyk Festival 2014.
barwa: kolor

baza filmów

szukaj
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2010-2015 Regulamin serwisu »